Σύγχρονη εξ αποστάσεως εκπαίδευση

Αγαπητοί μαθητές και γονείς, από την αρχή της χρονιάς προετοιμαζόμαστε για την στιγμή αυτή που απευχόμασταν να έρθει. Οι συνθήκες απαιτούν από όλους μας ευελιξία συμπεριφοράς και προσαρμογή σε πρωτόγνωρες συνθήκες. Μαζί θα τα καταφέρουμε. Η Διεύθυνση και ο Σύλλογος Διδασκόντων του Γυμνασίου μας θα κάνει ότι είναι δυνατόν για να προχωρήσει η εκπαίδευση των παιδιών με τον καλύτερο τρόπο. Ξεκινάμε από Δευτέρα 9/11 την σύγχρονη εξ αποστάσεως εκπαίδευση μέσω της εφαρμογής Webex. Παρακαλώ να ενημερώνεστε από το παρόν site και για τυχόν απορίες να στέλνετε mail στο σχολείο.

Διευκρινήσεις: Οι μαθητές το μόνο που έχουν να κάνουν είναι να κατεβάσουν το πρόγραμμα του τμήματος τους και την αντίστοιχη ώρα να κάνουν κλικ στο όνομα του μαθήματος ώστε να οδηγούνται στις ψηφιακές τάξεις των μαθητών. Η σύνδεση τους μπορεί να γίνει από οποιαδήποτε ηλεκτρονική συσκευή χωρίς καμία χρέωση. Για περισσότερες πληροφορίες μπείτε στο https://mathainoumeasfaleis.gov.gr/tilekpedefsi/